Üzümlü Villa Kiralama

Üzümlü köyü (Yeşil üzümlü) Fethiye'ye 20 km uzaklıkta, deniz seviyesinden 400mt yükseklikte bulunur. Üzümlü, gerçek bir köy ortamında muhteşem dağ manzaraları eşliğinde sonbaharın sonuna kadar kıyı şeridinin kavurucu sıcaklarından uzak, araba gürültüsünün olmadığı bir ortamda tatil yapmak isteyenler için ideal bir tatil köyüdür. Üzümlü, geleneksel bir Türk köyünde doğal ve huzurlu bir ortam isteyen insanlara hitap ederken, Fethiye'nin yakınında bulunan tüm diğer popüler yerlere kolaylıkla erişebilir mesafededir.

Villa Kiralama Üzümlü

Yerli halk sizi eski dostları gibi merhaba diyerek kabul eder köylerine Üzümlü’de. Üzümlü köyünde yaklaşık 3500 kişi yaşar ve misafirperverdirler. Dar eski sokaklar, sarmaşıklarla kaplı Osmanlı tarzı taş evler, yerel kadınların “dastar” adını verdikleri özel pamuklu kumaş örtüsü satan zanaat dükkanları - bu ve bunun gibi birçok otantik eşya ve el işleri görebileceğiniz çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir yer Üzümlü. Her yıl Nisan ayının başında mantar festivali, sadece yerli halkı değil bir çok yabancıyı da Üzümlü’ye çeker.

Üzümlü köyü yamaçlarında arkeologlar antik bir Likya yerleşim merkezi olan  M.Ö 5. yy`den kalma Cadianda antik kentinin kalıntılarını bulmuşlardır. Cadianda Likya Birliği'ne katılan son şehir olarak bilinmektedir.

Kayaköy gibi eşiz bir doğa ortamında bir de geleneksel bir Türk köyünde sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin Üzümlü villa kiralama en ideal konaklama şekli ise kendinize tahsis edilmiş özel havuzu olan müstakil yazlık kiralık villalardır. Köy pazarından alacağınız organik ürünler ile de sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz.

Buna Göre Sırala

Sizin için 0 kiralık ev müsait

    Aradığınız kriterlerde uygun sonuç bulunamadı