Tatil Evimde Misafirlerime Hangi İmkanları Sunmalıyım?

Tatil Evimde misafirlerime hangi imkanları sunmalıyım?

Son on yıldır tatil evi kiralama endüstrisinin gösterdiği gelişme ve büyüme inanılmaz. Ne kadar değişim ve büyüme gösterse de, her zaman bir tatil evinde mutlaka olması gerekeceğini düşündüğümüz bazı özellikler var.

Oteller, birçok farklı isteği bulunan misafirlerine yardımcı olmaları için 24 saat konsiyerj avantajına sahiptir. Ancak; hepimiz bir tatil evinin sahip olduğu en önemli avantajın ise misafirlerine kendi evlerindeymiş gibi tatil fırsatı verdiğini biliyoruz. Burada da önemli olan tatil evimizin bu şekilde olduğundan emin olmaktır.

Peki nedir bu her tatil evinde olması gereken özellikler?

Tatil Evi https://www.tatilevi.com.tr

Mutfak

- Mutfakta olabildiğince kaliteli yemek araç ve gereçleri kullandığınızdan emin olun. İyi bir araştırma ile uygun fiyata kaliteli malzeme almak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay.

- Yemek pişirmek için mutfakta her türlü aletin ve cihazın olduğundan emin olun.

- Temel pişirme ve temizlik malzemeleri: tuz ve biber, kağıt havlu, sıvı sabun, bulaşık makinesi deterjanı, temizlik fırçaları ve bezleri vb.

- Kahve makinesi.

- Güzel bir karşılama için, buzdolabında birkaç şişe su, süslü kurabiye paketleri veya birkaç enerji içeceği bırakın. Misafirlerinizin gözünde çok iyi bir izlenim bırakacağından emin olabilirsiniz

Yatak odaları

- Olabilecek en iyi yataklar. En pahalı olanlardan alın demiyoruz tabi ki, ancak yatakların temiz ve yeni olduğundan emin olun. Özellikle ana yatak odasında! Mümkünse en büyük boyda olsun.

- Kaliteli  ve temiz çarşaflar, yastıklar ve yorganlar. Yine, bunların oldukça yeni olduğundan emin olun.

- Düz Ekran, duvara monte edilmiş TV'ler.

- Özenle seçilmiş sanat, dekorasyon malzemeleri. İç mimarına ihtiyacınız yok. İnternetten kendiniz de araştırma yaparak güzel fikirler bulabilirsiniz.

Banyolar

- Temiz olduğundan emin olun. Eski ve kirli görünen demirbaşlar veya eşyalarınız varsa bunları değiştirin. Bu daha fazla yatırım yapmanız anlamına geliyor, ancak güncellenmiş ve temiz bir tuvalete sahip olmak çok önemlidir.

- Havluyu her yıl değiştirmenizi öneririz. Havlular eski ve düşük kaliteli olmamalı, bildiğiniz gibi hiç kimse eski havluları sevmez.

- Tuvalet malzemelerinin olabildiğince iyi kalitede olmasına özen gösterin. Sabun, şampuan gibi misafirleriniz konaklamaları süresince  ihtiyaç duyacakları  malzemelerden yetecek miktarda bulundurmaya dikkat edin.

- Saç kurutma makinesi belki de her banyo için bir tane olması gereken en önemli alet. Hatta her banyo için ayrı bir saç kurutma makinesi.

Yaşam alanı

- Rahat / yeni kanepe ve sandalyeler

- Yeni ve büyük ekran  tv(isteğe bağlı dvd ve dvd koleksiyonu).

- Oyunlar / kitaplar - oyunların eksiksiz ve güncel olduğundan emin olun.

- Sıcak küvet

- Şömine

- Oyun odası (masa tenisi, dart, play station vs.. )

- Çamaşır makinesi ve kurutucu

- Bebek malzemeleri - beşik, bebek sandalyesi

- Haritalar, rehberler, eğlence kılavuzları. Günümüzde her şeyi internette öğrenmek artık çok kolay ancak siz bölgenizin uzmansınız, misafirlerinizi bölgeniz ile ilgili bilgilendirici notlar hazırlayın.

- Hediye sepeti - bizce bu harika bir karşılama. Misafirlerinizi özel hissettiren bir jest. Tatile geldiğinizde bir hediye ile karşılaşmak size de heyecan vermez mi? Atıştırmalıklar, su, bitkisel çaylar vb. ...

Herkese muhteşem bir yaz sezonu diliyoruz!


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

Yorum Yapın