Mutlu bir balayı için ipuçları

Mutlu bir balayı için ipuçları

Her yeni evli çift mutlu bir balayı geçirmeyi hayal eder. Aşağıdaki ipuçları balayınızı mutlu geçirmenize ve balayı villası seçmenize yardımcı olabilir.

1. İkinizin baş başa mutlu olabileceği bir yer seçin

 Birçok yeni evli çift balayı tatilini baş başa, sessiz ve kalabalıktan uzak ortamlarda sadece kendilerine özel, romantik bir şekilde geçirmeyi hayal eder. Oteller her ne kadar yemek ve eğlence konusunda önde olsa da, romantik ve size özel baş başa bir balayı geçirmeniz için ilk seçenek olmayabilir. Otellerin dışındaki en iyi seçenek sadece ve sadece size özel tahsis edilmiş, özel havuzu olan daha rahat hareket edebileceğiniz, havuzu dışarıdan görünmeyen villa olabilir.

Ama en önemli olan balayınızı geçirmek istediğiniz yere ve şekline ikinizin ortak karar vermesi.

2. Sevdiklerinizi beraber yapın

Balayınızı planlarken, her ikinizin boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlandığını hesaba katmayı unutmayın. Eğer her ikinizinde yapmaktan hoşlandığı aktiviteler var ise örneğin Babadağ’dan yamaç paraşütü ile uçmak gibi, bu aktiviteleri beraber yapabileceğiniz bir yer seçin.

3. Balayı bütçenizi belirleyin ve ona sadık kalın

Balayınızda bütçenizden fazla harcamak keyfinizi kaçırabilir. Tatilinizi  her ikinizinde neler yapmak istediğini belirterek beraber planlamak balayı bütçesini beraber çıkarmanız ve beklenmedik fazla masrafların çıkmaması için size güzel bir fırsat verir.

4. Yanınızda fazla eşya götürmeyin

Son zamanlarda havayollarının fazla bagaj için istedikleri rakamlar neredeyse bilet fiyatlarının yarısında denk gelmeye başladı. Yanınıza sadece ihtiyacınız olan eşyaları alınız. Otellere göre balayınızı yazlık villalarda geçirmenizin bir avantajı ise istediğiniz zaman eşyalarınızı yıkayıp kurutabilmenizdir. Otellerin çamaşırhane servisleri genellikle çok yüksek fiyatlar talep etmektedirler.

5. Keyfini çıkarın

Artık sadece ikinizin beraber kalabildiği, zaman kısıtlamalarının olmadığı, sevdiğiniz şeyleri beraber yapabileceğiniz mutlu bir balayı zamanı. Dolayısı ile olabildiğince keyfini çıkarmaya bakın. Birbirlerinize romantik sürprizler yapın, seveceğini düşündüğünüz hediyeler verin. Eğer siz de bunun gibi sadece size özel, romantik bir balayının peşinde iseniz balayınızı yazlık villalarda geçirmenizi tavsiye ederiz.

6. Bu güzel zamanların kıymetini bilin.

Balayı sonsuza kadar sürmez atasözünün doğru olduğunu unutmayın. Gerçek hayatta karşınıza çıkacak stres, geçim dertleri ve diğer sorumluluklar balayınızda geçirdiğiniz güzel anların solmasına neden olabilir. Heyecanınızı hiç kaybetmemek için ara ara ikinci balayınızı geçirmek için bu tür romantik tatillere çıkmayı ihmal etmeyin.


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

Yorum Yapın