Bu sizin tatiliniz, başkaları ile paylaşmak zorunda değilsiniz

Bu sizin tatiliniz, başkaları ile paylaşmak zorunda değilsiniz

Paylaşmanın önemli olduğunu düşünürüz, değil mi? Çocukluğumuzdan itibaren sürekli duyarız, oyuncaklarınızı paylaşın, bisikletinizi, yiyeceğinizi vb. paylaşın. Bunlar hayatımız boyunca muhtemelen duyduğumuz (hatta söylenen) "paylaşım" ifadelerinden sadece birkaçıdır. Her şeyimizi paylaşalım ama bunun da sınırları var ve olmalı. Kişisel bilgilerimizi, kişisel alanımızı ya da diş macunumuzu tanımadığımız kişiler ile paylaşmayı ister miyiz? Peki ya tatilinizi başkaları ile paylaşmak istiyor musunuz?

Sözlük anlamı olarak  “tatil” bir kişinin rahatlamak ya da seyahat etmek için genellikle evden, okuldan ya da işten uzakta geçirdiği bir zaman dilimi" olarak tanımlanır. Tatil, uzun bir çalışma döneminden sonra dinlenmek ve rahatlamak içindir, peki neden biz tatilimizi bilmediğimiz insanlarla paylaşmaya çok istekliyiz o zaman?

Kim paradan tasarruf etmek  istemez ki? Çoğu zaman bir otel odası veya odalar için rezervasyon yapmak villalarda kalmaktan daha fazla masraflıdır. Ayrıca, maliyeti dışında, otellerde tatil yapmak sizin kişisel alanınızdan ve özgürce hareket etmenizden feragat etmeniz anlamına da gelir.

Örneğin, İstanbul’da yazın hafta sonu kaliteli ve lüks oteller için internette bir arama yapın. İstanbul’daki otellerin yaz aylarında hafta sonu bir günlük fiyatı 1000 TL olacaktır ve bu sadece bir oda için geçerlidir

Şimdi Fethiye`de tatilevi.com.tr`de kiralık tatil evi bakalım:

Yaz sezonu bir hafta sonu, Fethiye`de daha düşük fiyata kendinize ait tam donanımlı, özel havuzu olan, ihtiyacınız olan tüm imkânların bulunduğu bahçesi olan bir villada tatil yapabilirsiniz.

Aileniz ile mi, yoksa başka bir çiftle mi seyahat ediyorsunuz? Daha iyi. Otelde diğer çift içinde oda tutmanız gerekirken tatil villanızda ise hiçbir ek masraf olmadan beraber kalabilirsiniz, bu şekilde villa için ödediğiniz ücreti paylaşarak tatilinizi daha makul  fiyatlara çekersiniz yani odaya vereceğiniz parayı tatilinizde kendiniz için harcarsınız.

Yalnızca tasarruf etmekle kalmazsınız kendinize özel alanınız olur. Şezlong veya kanepeleri, masa sandalyeleri yabancılarla paylaşmak zorunda olmazsınız.

Tatil Evleri


Yorumlar

Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

Yorum Yapın