Kiralık yazlık villa ve muhafazakar villa kiralama olanağı bulunan Kayaköy, Fethiye'ye yakın bir dağ vadisinde, Fethiye limanı ve Ölüdeniz'in dünyaca ünlü plajları arasında bulunan Fethiye merkeze 8 km mesafede tarihi bir tatil köyüdür. Kurtuluş savaşımıza kadar Levissi adıyla Rumlar tarafından kullanılan köy, Yunanistan ile Türkiye arasında "nüfus mübadelesi" anlaşması ile boşaltılmıştır. 

Bugün Kayaköy’de Rumlardan kalan evler müze olarak hizmet vermektedir. Yaklaşık 500 kadar ev boş ve çoğunlukla çatısız yıkıntı olarak durmakta, tarihi köy çeşmeleri,  sarnıçlar ve hayalet kentin en önemli yerlerinden olan iki Rum Ortodoks Kilisesi de dahil olmak üzere Türk hükümetinin koruması altındadır.

Kayaköy, coğrafya ve keşif alanlarında dünya lideri olan National Geographic'e göre dünyanın En İyi 10 terk edilmiş şehirlerinden biri olarak tanıtılmıştır.
Kayaköy UNESCO tarafından Dünya Dostluk ve Barış Köyü olarak ilan edilmiştir.

Siz de Kayaköyde havuzu korunaklı villa tatili yapabilir, Kayaköy`ün eşsiz tarihi doğasında sessiz ve sakin, kalabalık ve gürültüden uzak tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Buna Göre Sırala

Sizin için 0 kiralık ev müsait

    Aradığınız kriterlerde uygun sonuç bulunamadı