Maksimum Kapasite

Tatil evlerimize maksimum kapasitede belirtilen kişi sayısı kadar kiracı kabul edilmekte bu sayıya çocuklarda dahil olmaktadır. Bu sayının üzeri kabul edilmemektedir.

Giriş çıkış saatleri

Tatil evlerimize giriş saatleri genel olarak 16.00 olup çıkış 10.00`dur. Kalan süre esnasında temizlik yapılmaktadır ve bu saatler haricinde giriş ve çıkış yapılmamaktadır.

Evcil Hayvan

Ev detay sayfalarında aksi belirtilmediği sürece tatil evlerimize evcil hayvan maalesef kabul edilmemektedir. Evcil hayvan kabul eden ev sahipleri hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Evlerin Sigortaları

Evlerin sigortalarının sorumlulukları tamamen ev sahiplerindedir. Bu tarz sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılmış olsa bile içinde geçici olarak kalanların zararları bu sigortalara dahil değildir. Dolayısı ile herhangi bir sorun yaşamamanız için tatile çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı mutlaka öneririz.

Gelirken yanımızda neler getirilmelidir?

Tatil evlerimizin mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece kendiniz ve çocuklarınız için kullandığınız özel elektrikli aletleri getirebilirsiniz.

Herkes için banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilir. Ancak plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz. 

Kiralama ücretine dahil olanlar

Kiralama ücretine tatil evi için belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kiracının konaklaması, Wi-Fi (her evde olmayabilir), her 7 günde bir ana temizlik, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis ve elektrik, su, tüpgaz, klima gibi genel giderler dahildir.

Ancak, elektrik, su, tüpgaz ücretinin hariç olduğu evlerde mutlaka girişte ev sahibinizden gerekli hesaplama bilgileri alınız ve ölçümleri beraber yaptığınızdan emin olunuz(Sayaç kontrolü vs. gibi) Ekstra ücrete tabi evlerin fiyatları, fiyata herşey dahil olan evlerden daha ucuz olabilir. Ancak ev sahipleri ile çıkışta anlaşmazlık yaşamamak için yada yüklü faturalarla karşılaşmamak için herşey dahil evleri tercih etmeniz tavsiye ederiz. Villa kiralama sektöründe genellikle bu ücretler fiyata dahildir ve hasar depozitosu dışında ekstra bir ücret talep edilmez. Bunlar da fiyatı arttıran temel sebeplerden birisidir.

Muhafazakar Ailelere uygunluk

Bu kategoride; bahçesi ve havuz çevresi duvarla çevrilmiş olan dışarıdan kesinlikle görünmeyen, muhafazakar ailelere uygun tatil evlerimiz bulunmaktadır.

Havuz Bakımı

Havuz bakım düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı güneş yağı kullanımı, kıyafet ile girilmesi vs. nedenlerle oluşabilecek sorunlarla karşılaşmamak için bu hususlara dikkat edilmelidir.

Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması maliyetli ve uzun zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devridaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve sağlığa uygunluk açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Kiralama Süresi

Tatil evlerimizin konaklama süresi her ev için farklılık göstermektedir. İlgilendiğiniz evin detay sayfasından bu bilgi edinilebilir.

Temizlik

Haftalık tatil evi kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. Kiracı`ya tatil evine girişte ev temiz şekilde teslim edilir. 1 Hafta süresince evde temizlik yapılmaz. 2 hafta ve üzeri konaklamalarda hafta arasında ev sahibi ya da tarafımızca ücretsiz olarak temizlik hizmeti verilmektedir.

Yedek havlu ve çarşaf

Tatil evlerimizin tümünde temiz havlu ve çarşaf bulunmaktadır. Her 7 günlük konaklama için çarşaf ve havlu değişimi yapılır. Plaj havlusu bulunmamaktadır.

Rezervasyon öncesinde nelere dikkat etmeliyim?

Tatilevi.com.tr üzerinden tarafımıza mesaj göndererek, seçtiğiniz ilan hakkında daha detaylı bilgi isteyebilir, müsaitlik durumunu sorabilirsiniz. İlanda belirtilen kuralları ve iptal şartlarını mutlaka okuyunuz.

Rezervasyon isteğime yanıt almak için ne kadar beklerim?

Rezervasyon isteğinize olumlu/olumsuz yanıt en geç 24 saat içinde verilir.

Rezervasyonumu nasıl iptal ederim?

Rezervasyon iptalleri sadece tarafımıza yazılı olarak yapılması durumunda işleme alınacaktır. İptal isteğiniz iptal koşullarında belirtilen koşullara göre uygulanacaktır.

Tatil Evine vardığınızda bir sorun ile karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Tatil evine giriş yaptığınızda ev sahibinden telefon numaralarını istemeyi unutmayın. Kesinlikle arızayı gidermeye ya da bozulan eşyayı tamir etmeye çalışmayınız. Siz hiçbir müdahalede bulunmadan ev sahibinize haber veriniz Ev sahibine ulaşılamadığı durumlarda tatilevi.com.tr’ yi arayınız ya da mesaj atiniz. Mümkün olan en kısa zamanda karşılaştığınız sorunun çözümü için çalışılacaktır.

Ücretler neye göre hesaplanır?

Kiralama ücretleri otellerde olduğu gibi gecelik ve bir haftalık olarak hesap edilir. Cuma günü giriş yapan kiracıların 1 hafta sonra yine cuma günü kontratta belirtilen saate kadar çıkış yapması gerekmektedir.

Bayram Tatili, Ramazan ayı ve yüksek sezon dönemlerinde fiyatlar artış gösterecektir.

Depozito hakkında

Tatil evi web sitesinde yayınlanan ilanlar için belirlenen hasar depozitoları evlere girişte yetkili kişilere, kiraladığınız süre esnasında meydana gelebilecek olası zarar ve hasar ve kayıplar için geçici olarak peşin olarak ödenir. Tatil evinden ayrılırken, herhangi bir hasar ve/veya zarar meydana gelmemiş olduğu kontrollerden sonra tespit edilirse size pesin olarak iade edilir. Hasar depozitosunun firmamız ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Tamamen Ev sahibi ile Kiracı arasında anlaşmaya tabii kiracı tarafından ödenen bir tutardır.

Ev sahibinin size evden çıkarma hakkı var mı?

Tatil Evlerine yasa dışı materyallerin (esrar, eroin vs.) sokulduğu, yasadışı faaliyetlerin yapıldığı tespit edilmesi ya da ihbar edilmesi durumunda sözleşme tek taraflı fesh olur ve ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma hakkı doğar. Evlerde gürültü yaparak etrafı rahatsız edici hareketlerde bulunmak yasaktır. Çevre sakinlerince ve komşular tarafından tarafımıza yada güvenlik kuvvetlerine yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce kiracıya uyarı yapılacak ancak ikinci seferde ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşündüğünüz bir konaklama için ev seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

Evlerin konumları

Web sitemizde belirtilen mesafeler tahmini verilerdir ve sadece size bilgi verme amacıyla belirtilmiştir. Evlerin tam yada yaklaşık konumları haritalarda işaretlenmiştir. Harita üzerinden mesafeleri kontrol etmenizi yeterli olacaktır. "Denize Uzaklık" ibaresi en yakın deniz kıyısı için kullanılır. Herkese açık bu sahiller, ücretli özel plajlar kadar bakımlı olmayabilir. 

İlanlarımızda belirttiğimiz market ve restoranlar genellikle gece yarısına kadar açık ancak bir çoğu sezonluk çalışan işletmelerdir. Bunların açılış ve kapanış tarihleri ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

Tatil evimizi nasıl bulacağız?

Kendi imkanlarınız ile evi ulaşmak istiyorsanız evin konumu size verilecektir. Navigasyon veya yetkili kişi yardımı ile evinize ulaşırsınız. Ancak havalimanından veya otogardan transfer hizmeti istiyoruz diyorsanız ayarlayacağımız transfer aracı sizi havalimanı veya otogardan alıp sizi tatil evinize ulaştıracaktır.

Ek kişi nasıl eklenir?

Villada konaklayacak kişi sayısında bir değişiklik olduğunda bu değişikliği tarafımıza girişten 24 saat önce mutlaka bildirmeniz gerekmektedir;

Sadece tatil evinin misafir kapasitesi kadar kişi eklenebilir.

Yeni eklenecek olan kişilerin adı, soyadı, Tc numarası ve yaş bilgileri girilerek tarafımıza girişinizden 24 saat içinde gönderilmesi şartı ile ek kişi eklenebilir.