Türkiye'nin en iyi ekolojik plajlarından biri olarak kabul edilen Çalış 5 km uzunluğundaki kumlu ve çakıllı plajı ile gürültüden ve karmaşadan uzakta farklı mimari ve tasarımlara sahip özel havuzlu villa ve kiralık evleri ile size harika bir ortam sunuyor. Koca Çalış Plajı, Toros Dağlarının inanılmaz panoramik güzelliğini ve Fethiye Körfezi'nin eşsiz manzarasını ve dünyada en iyi günbatımlarından birisini görme şansı veriyor. 

Fethiye'deki Çalış Plajı, rahat ve huzurlu bir tatil için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Çalış Plajı, Fethiye Körfezi boyunca yaklaşık 5 km uzanır. 
Palmiye ağaçları ile çevrili sahilinde özellikle akşamları yürüyüşe çıkabilirsiniz, ayrıca bu yol, bisiklet dışındaki araçlara kapalıdır. Çalış plajında sahil boyunca zevkinize uygun çok sayıda kafe ve restoran bulabilirsiniz.

Genellikle sabahları deniz sakin olur ve öğleden sonra esinti başlar. Öğlen esen serinletici esinti, en sıcak saatlerde bile rahatlamanıza olanak tanır. Çalış plajına giriş ücretsizdir ve ek bir ücret karşılığında şemsiye ve şezlonglar kiralayabilirsiniz. Su sporları meraklıları su kayağı, yelkenli veya kite sörf,  yapabilir.

Çalış plajında çok sayıda kafe ve restoranın yanı sıra hediyelik eşya dükkanları da vardır. Çalış sahilinde genellikle küçük ölçekli oteller ve son zamanlarda ise en popüler konaklama tercihi olarak  yazlık kiralık özel yüzme havuzlu villa ve tatil apartı tercih edebilirsiniz. Çalış sakin bir tatil beldesi olmasından dolayi çocuklu ailelerin tercih ettiği bir tatil beldesidir. 

Buna Göre Sırala

Sizin için 0 kiralık ev müsait

    Aradığınız kriterlerde uygun sonuç bulunamadı